Inwestor z Anglii ma uratować Krupińskiego 1


Powstała spółka pracownicza KWK Krupiński. Ma na celu uratowanie przed likwidacją kopalni z Suszca. Inwestorem kopalni ma być firma z Anglii.

Przedstawiciele spółki pracowniczej wskazują, że węgiel koksowy jest bardzo ważnym produktem, który będzie poszukiwany na unijnym rynku. Opracowali już biznesplan dla firmy.

W październiku rada gminy Suszec jednogłośnie poparła działania powstającej spółki pracowniczej, której celem jest reaktywacja kopalni Krupiński i jej działalność w ramach pierwotnej koncesji Suszec II.

Unia Europejska sklasyfikowała 27 surowców jako tych o szczególnym, strategicznym znaczeniu – to surowce, których może w przyszłości brakować, mające wielkie znaczenie dla gospodarki. Węgiel koksowy także znajduje się na tej liście


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − 2 =

Komentarz do “Inwestor z Anglii ma uratować Krupińskiego

  • Bogdan Gizdoń

    Gdyby rząd PiS podjął działania rozwijające gospodarkę, tak jak my to proponujemy, na pewno wygralibyśmy batalię z UE. Pięknie mówił wczoraj prezydent – rozmawiać z ludźmi i wykorzystać ogromny potencjał drzemiący w narodzie. Niestety rząd PiS nie rozmawia a dobre projekty i innowacyjne technologie wrzuca do kosza. Wyprowadza kopalnię Krupiński do obcego kapitału. Model Biznesowy opracowany przez OKOPZN – ekspertów – jest ignorowany przez rząd. Chcemy aby inwestorem był polski kapitał, utworzyć spółdzielnię pracowniczą i uwłaszczyć społeczeństwo, zrobić kopalnię doświadczalną XXI wieku, wprowadzić wiele innowacyjnych technologii, co przyniosłoby wiele miliardów czystego zysku. Proszę odważnych parlamentarzystów aby nam pomogli powstrzymać ten wrogi polskiemu społeczeństwu proceder, zdradę polskiego interesu.