Regiony
Iwona Gęborska została ponownie wybrana przewodniczącą zakładowej komisji Kontry w firmie Dan Cake. Jej zastępczynią jest Izabela Parkosz. To jedna z najszybciej rozwijających się komisji Kontry. Na początku liczyła ona niespełna 30 członków, teraz jest ich już prawie setka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działalności związkowej.

Po wyborach w Dan CakeKatowicka SSE S.A. powołała Zespół Szybkiego Reagowania do spraw koronawirusa. Do udziału w rozmowach zapomniała zaprosić strony społecznej.  Związek Zawodowy Kontra jako przedstawiciel strony społecznej działający w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przy HP Polska Sp z .o.o w Gliwicach, NGK Ceramics Polska oraz w innych firmach,  wnosi o:

W KSSE rozmawiają o koronawirusie, ale bez pracowników


Komisja Europejska zaproponowała mechanizm wsparcia finansowego dla krajów UE z wysokim poziomem zatrudnienia w przemysłach energochłonnych i w wydobyciu węgla. Mowa o możliwościach inwestycyjnych dla polskich regionów węglowych nawet w wysokości 100 miliardów złotych. Czy to wystarczy, by zmienić nasz przemysł? Co z górnictwem i energetyką? Jest to istotne zwłaszcza […]

Czy Śląsk dostanie miliardy na transformację energetyczną?