Archiwa miesięczne: Luty R


Czy warto wprowadzać dla szkół centra usług wspólnych? Chaos informacyjny towarzyszący  powstawaniu Centrum Usług Wspólnych w Dąbrowie Górniczej pokazuje, że nie do końca. Temat sprowokował ZZ Kontra Pracowników Oświaty, wraz z dwoma innymi nauczycielskimi związkami zawodowymi do zainicjowania spotkania z dyrektorami dąbrowskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Miało być lepiej. Jest chaos

Jest kompromis w sprawie wzrostu wynagrodzeń w Polskiej Grupie Górniczej.  Po ponad trzech godzinach rozmów strony zgodziły się na 6-proc. podwyżki, liczone od początku roku. W negocjacjach wzięli udział m.in. wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin i wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda. Wcześniej związkowcy domagali się 12-proc. podwyżek, zarząd PGG twierdził, […]

Jest porozumienie w PGG


O godzinie 8:00 rozpoczęła się blokada torów euroterminalu w Sławkowie, w powiecie będzińskim, w województwie śląskim, w której udział biorą wszystkie związki zawodowe, w tym członkowie Kontry z kilku kopalń PGG, m.in. ze Staszica i Bolesława Śmiałego. Związkowcy uważają, że niekontrolowany import węgla odbiera im miejsca pracy. 

Związkowcy blokują terminal w Sławkowie