Energetyka i górnictwo żądają podwyżek


Temat podwyżek w państwowych firmach z branży zdominował spotkanie sekcji górnictwa i energetyki Związku Zawodowego Kontra. – Wystosowaliśmy pismo do ministra Tchórzewskiego, w którym wskazujemy na konieczność regulacji płac w obu sektorach. Bo na razie jest tak, że nasze zakłady płacą potężne podatki, z których są finansowane podwyżki dla innych branż.  Napisaliśmy też o konieczności wdrażania nowych technologii – mówił Marek Staroń, zastępca przewodniczącego sekcji.

Musimy mieś świadomość, że aby dostać podwyżki, sami musimy na nie zarobić – zapowiadał Mirosław Lipowski, przewodniczący sekcji. Wiemy, że firmy energetyczne są w trudnej sytuacji, co sprawia, że nie możemy żądać za dużo.

Zdaniem Krzysztofa Kozika w obecnej shytuacji na rynku pracy każdy pracodawca musi dbać o swoich pracowników. – W innym wypadku szybko będzie miał problemy z załogą – mówił

Podczas spotkania omawiano także rozwój własnego transportu kolejowego w spółce Tauron, projekty związane z rozwijaniem ciepła systemowego, a także inne zaplanowane inwestycje w firmach energetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *