Wszystkie związki za posłem z Kontry!


Kontra i wszystkie pozostałe związki zawodowe, działające w Zakładzie Górniczym „Janina” udzieliły poparcia Krzysztofowi Kozikowi, członkowi Kontry i posłowi Prawa i Sprawiedliwości z Libiąża, w nadchodzących wyborach parlamentarnych. 

Krzysztof Kozik to wieloletni członek związku zawodowego Kontra, długoletni przewodniczący naszej krajowej sekcji górnictwa.

„W 2003 roku Krzysztof Kozik, jako jeden z nas, stanął na wysokości zadania i wspólnie obroniliśmy naszą kopalnię, w 2014 roku wspierał obronę kopalni Brzeszcze; teraz zaś spośród grona obecnych kandydatów na posłów z naszego regionu dysponuje najlepszą wiedzą o skali i istocie problemów małopolskich kopalń oraz o tym, jak im [przeciwdziałać” –  napisali związkowcy. – „Procesy transformacji w branży górniczej i energetycznej są niezbędne, jednak najistotniejsze jest pamiętanie przy tym o pracownikach. Wszelkie działania powinny następować w drodze ewolucji, a nie rewolucji. Mamy wizję funkcjonowania naszych kopalń, ale potrzebujemy osoby, która te inicjatywy przekaże i obroni, bo prawdą jest, że są siły w tym kraju, dla których górnictwo zostało już skreślone”. 

Poparcia Krzysztofowi Kozikowi udzieliła również Komisja Krajowa ZZ Kontra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *