Mediator w PGG


Krok do przodu w stronę porozumienia – tak można podsumować piątkowe rozmowy płacowe w Polskiej Grupie Górniczej. Związkowcy wynegocjowali z zarządem spółki korzystniejsze zasady naliczania czternastki, podpisały protokół rozbieżności, a dalsze rozmowy będą się toczyć z udziałem mediatora.

  Zgodnie z ustaleniami związków zawodowych i i zarządu PGG dopłaty do dniówek – od 18 do 32 zł, które pracownicy kopalń otrzymują na mocy wcześniejszych porozumień – będą włączone do sumy, na podstawie której wyliczana jest nagroda roczna – czternastka. Dzięki temu wysokość tej nagrody, która trafi na konta pracowników w lutym, będzie wyższa o kilkaset zł.
 Spór zbiorowy w Polskiej Grupie Górniczej rozpoczął się 20 listopada. Związki zawodowe zgłosiły postulaty dotyczące podwyżek płac zasadniczych w 2020 roku oraz włączenia tzw. dodatków gwarantowanych do wyliczana wysokości nagrody barbórkowej i nagrody rocznej. Zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych podpisanie protokołu rozbieżności kończy etap rokowań. Dalsze negocjacje będą prowadzone z udziałem zewnętrznego mediatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *