Strajk, referendum i manifestacja w PGG


Najpierw strajk ostrzegawczy w kopalniach i zakładach Polskiej Grupy Górniczej, później referendum, a na koniec wielka manifestacja w Warszawie. Związkowcy podjęli decyzję o zorganizowaniu protestów. To skutek braku porozumienia z zarządem spółki. W piątek rozmowy ostatniej szansy z mediatorem.

Sytuacja między zarządem Polskiej Grupy Górniczej a stroną społeczną jest bardzo napięta od kilku tygodni. 5 lutego, związkowcy i górnicy z PGG zdecydowali o zorganizowaniu protestów. To pokłosie braku porozumienia z zarządem PGG między innymi w kwestii związanej z podwyżkami dla pracowników, których ci żądają. – W związku z trudną sytuacją w górnictwie, a zwłaszcza w Polskiej Grupie Górniczej, sztab protestacyjno-strajkowy PGG w dniu 5 lutego 2020 r. ustalił harmonogram działań – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez związkowców.

Jaki jest plan?

  • 17 lutego 2020 r. zostanie przeprowadzony 2-godzinny strajk ostrzegawczy w kopalniach i zakładach PGG
  • 25 lutego 2020 r. zostanie przeprowadzone referendum strajkowe we wszystkich zakładach i kopalniach PGG
  • 28 lutego 2020 r. odbędzie się manifestacja w Warszawie

Dokument został podpisany przez trzynaście górniczych organizacji związkowych. Kością niezgody są przede wszystkim podwyżki dla pracowników, których ci się domagają. Zarząd PGG twierdzi, że nie jest w stanie podnieść pensji aż o 12 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *