Pierwszy dzień bez maseczek


W sobotę wchodzą w życie nowe zasady, które poluzują obowiązujące obostrzenia w przestrzeni publicznej. Będzie można m.in. zrezygnować na wolnym powietrzu z męczących maseczek.

* Przestanie obowiązywać limit osób, które mogą przebywać w sklepach, na targach czy w placówkach pocztowych (także tych w galeriach handlowych). Nadal jednak jest obowiązek zasłaniania nosa i ust.
* Limit osób został zniesiony także dla barów oraz restauracji. Warunkiem jest jednak zachowanie dystansu społecznego.
* W najbliższą niedzielę nie będzie już również limitów w kościołach. Wierni będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach bez ograniczeń.
* W sobotę zniesiony zostanie też obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Maseczki będzie można zdjąć, pod warunkiem zachowania 2 m odległości od innych osób. Twarz będzie można odsłonić tylko na „wolnym powietrzu”. Maseczki nadal trzeba będzie nosić w takich miejscach jak:  autobusy i tramwaje,  sklepy,  kina i teatry,  salony masażu i tatuażu,  kościoły,  urzędy.
* Od soboty wraca też możliwość organizowania imprez plenerowych i koncertów. Dopuszczone będą wydarzenia, w których udział wziąć będzie mogło maksymalnie 150 osób. Warunek – każdy ma mieć maseczkę i stać przynajmniej 2 metry od innych osób.
* Od 6 czerwca wraca też możliwość organizacji ślubów i wesel. Weselnicy nie będą musieli nosić maseczek.
* 6 czerwca, zaczną działać m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu.
*  Zmiany obejmą też kluby sportowe. Od 15 czerwca na trybunach będzie mogło zasiąść tyle ludzi, ile wynosi 25 proc. całej pojemności stadionu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *