Lokale czynne krócej, mniej osób w sklepach, godziny dla seniorów


Znowu więcej obostrzeń, związanych z epidemia koronawirusa. W strefach żółtej i czerwonej bary i restauracje będą czynne w godz. 6.00-21.00, a potem będą mogły oferować posiłki jedynie na wynos – wynika z nowych rozporządzeń,  które zaczną obowiązywać od soboty. W strefie czerwonej w sklepie będzie mogło być 5 osób na kasę.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o nowych obostrzeniach mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Nowy reżim dotyczy m.in. działalności gastronomii, sklepów czy transportu publicznego.

Zgodnie z nowymi restrykcjami, od soboty, 17 października, zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły działać w godz. 6.00-21.00. Po godz. 21.00 będą mogły wydawać posiłki tylko na wynos. Kolejnym obostrzeniem jest to, że tylko co drugi stolik w restauracji czy barze będzie mógł być zajęty.

Zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej obostrzenia dotyczyć będą również przemieszczania się transportem publicznym. Od soboty w obu tych strefach zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.

Kolejnym nowym obostrzeniem – dotyczącym jednak tylko czerwonej strefy – są restrykcje w handlu. W sklepach od soboty będzie mogło przebywać do pięciu osób na jedną kasę. Od czwartku obowiązują już godziny dla seniorów. W godzi od 10.0 do 12.00 w sklepach zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *