Przybywa ofert pracy


Barometr Ofert Pracy, monitorujący zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w październiku w Polsce wzrósł wobec wrześniowego odczytu o 21,9 pkt. do 242,2 pkt.- podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Katedra Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

„Pomimo wysokiego tempa odbudowy w okresie odmrożenia gospodarki wartość wskaźnika nadal jest niższa niż przez okresem epidemii” – napisano w komentarzu.

Autorzy raportu uważają, że wbrew rekordowej i ciągle rosnącej liczbie zakażeń oraz ograniczeniom epidemicznym nałożonym głównie na sektory, których działalność oparta na relacjach interpersonalnych, pracodawcy wciąż zatrudniają, choć nie wszędzie.

„Mimo wszystko reakcja biznesu na drugą falę zakażeń na razie okazała się stosunkowo łagodna. Spośród pojawiających się zagrożeń, poza drugą falą recesji, możemy wyróżnić możliwy spadek mobilności podaży pracy spowodowany m.in. obawą zakażenia. Może to w konsekwencji przełożyć się m.in. na wydłużenie okresu obsadzenia wakatów. Problem ten jest istotny chociażby z tego powodu, że ponad połowa obserwowanych wakatów pochodzi z regionów o największej liczbie zakażeń” – napisano. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *