Na połączeniu zyskają pracownicy KHW


Połączenie PGG z KHW to dobra wiadomość przede wszystkim dla pracowników Holdingu. Większość z nich zarobi w nowej firmie więcej niż wcześniej.
1 kwietnia PGG kupiła Kopalnie Węgla Kamiennego Mysłowice-Wesoła, Murcki-Staszic, Wujek oraz Wieczorek, a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych w Katowicach. Po zbyciu kopalń Katowicki Holding Węglowy działa dalej – w holdingu pozostał nieprodukcyjny majątek oraz spółki zależne, w tym spółka handlowa i mieszkaniowa. Kilkadziesiąt osób i ma realizować dokończenie interesów spółki.
Średnie wynagrodzenie w kopalniach PGG powiększonej o KHW ma wynosić 6225 zł. Obecnie zaczęła się zmiana warunków umów o pracę. Osoby z KHW podpisują umowy dotyczące zasad zatrudnienia i wynagradzania obowiązujących w Polskiej Grupie Górniczej.
Prezes PGG Tomasz Rogala powiedział po połączeniu, że jest przekonany, iż po procesie przejęcia kopalń KHW, na koniec 2017 roku spółka osiągnie dodatni wynik finansowy. Jego zdaniem lepsze wykorzystanie majątku i infrastruktury kopalnianej, oraz możliwość alokowania pracowników przyniesie spółce oszczędności, szacowane na kwotę 117,7 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *