Rewolucja w OC


Sejm planuje zmianę w ubezpieczeniach OC. Polisa OC ma być w przyszłości przypisana nie do samochodu, a do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko ubezpieczenia pojazdu, którym kierowca spowodował wypadek, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.

W Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców jest 28 mln samochodów, zaś posiadaczy polis OC – 18 mln. Wiele osób posiada kilka aut, ale też wiele pojazdów nie ma wykupionego ubezpieczenia. PiS proponuje takie poprawki, by posiadacz więcej niż jednego samochodu był zobowiązany do wykupienia tylko jednej polisy, a tym samym – nie płacił wysokich stawek OC.

Zaproponowane zmiany sprawiłyby też, że w razie kolizji spowodowanej naszym samochodem przez osobę trzecią nie stracimy zniżek. Teraz ubezpieczenie OC przypisane jest do auta – jeśli więc ktoś jest posiadaczem kilku samochodów, to każdy wypadek czy stłuczka oznacza utratę zniżek dla każdego z nich. Interpelacja została złożona ministrowi finansów 1 grudnia, czeka na odpowiedź resortu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *