Trudna sytuacja w PKM Gliwice 1


Trudna sytuacja w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Gliwicach. Jak informuje nas Dariusz Dragon z tamtejszej komisji zakładowej Kontry, firmie brakuje pieniędzy na kosztowne inwestycje. Problemem jest też brak kierowców.

-Sytuacja nie jest wesoła. Nowe autobusy kosztują od miliona do półtora miliona złotych. To potężne pieniądze, ale nikt nie zastanawia się, skąd firma ma je wziąć – mówi.
Brakuje też kierowców i wykwalifikowanych pracowników obsługi. W sumie co najmniej 30 osób.  -Serwisowanie i bieżące naprawy nowoczesnych autobusów jest czasochłonne i drogie.  Wykwalifikowanych pracowników brakuje, bo zarobki stanęły w miejscu, są to tylko regulacje płacowe. Porównując je z 2012 rokiem, niewiele się zmieniło. Nawet roczna nagroda jest w kwocie najniższej krajowej – mówi D. Dragon.

Zdjęcie ze strony PKM Gliwice.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Trudna sytuacja w PKM Gliwice

  • Pasażer

    Niestety lata świetności kiedy Pan Prezes J.S. śmiał się z Prezesa PKM Katowice E.P. że pożycza mu ikarusy z pod płotu odeszły w niepamięć. PKM Katowice przeskoczył już dawno Gliwicki PKM zarówno jakością jak i płacami. Ta sytuacja to sprawa dowodzących firmami gdzie Katowice w chwili obecnej mają dobrego menagera a Gliwice niezmiennego który myśli, że zawsze będzie cacy.
    Dodać też należy, że jak w każdej firmie największe oszołomy czytaj związkowcy są zawsze organem wprowadzającym zamęt i niezgodę pośród załogi.