Część 14 pensji trafi do pracowników PGG


Przedstawiciele Kontry i innych central związkowych w Polskiej Grupie Górniczej podpisali się pod porozumieniem z zarządem spółki o częściowej wypłacie nagrody rocznej (tzw. 14) za 2017 r. uprawnionym pracownikom PGG. Dostaną średnio po około 2 tysiące złotych.

Już w listopadzie zespół monitorujący realizację porozumienia o restrukturyzacji firmy z kwietnia 2016 r. uzgodnił, że coraz lepsze wyniki PGG pozwalają zrealizować zawieszone świadczenie w 30 proc. Pieniądze trafią na konta górników do 15 lutego 2018 r.

Pracownicy kopalń byłego Katowickiego Holdingu Węglowego przejęci przez PGG 1 kwietnia 2017 r. (w trybie artykułu 23.1 Kodeksu pracy), uprawnieni do przywróconej części dodatkowej nagrody rocznej za 2017 r., otrzymają świadczenie naliczone według zasad obowiązujących w PGG z uwzględnieniem okresu pracy w KHW. Porozumienie nie obejmie tych pracowników  KHW przejętych przez PGG, którzy do końca zeszłego roku nie przyjęli warunków pracy i płacy obowiązujących w nowej spółce.

Konkretna wysokość świadczenia będzie ustalana dla poszczególnych pracowników indywidualnie, w zależności od ich wynagrodzenia. Przeciętnie, wobec ponad 6,2 tys. zł średniego wynagrodzenia brutto w PGG, oznacza to kwotę ok. 2 tys. zł na osobę. W sumie na realizację świadczenia – jak informowano w listopadzie – PGG ma wydać ok. 85 mln zł (wypłata całej czternastki kosztowałaby ponad 280 mln zł).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *