Część 14 pensji trafi do pracowników PGG


Przedstawiciele Kontry i innych central związkowych w Polskiej Grupie Górniczej podpisali się pod porozumieniem z zarządem spółki o częściowej wypłacie nagrody rocznej (tzw. 14) za 2017 r. uprawnionym pracownikom PGG. Dostaną średnio po około 2 tysiące złotych.

Już w listopadzie zespół monitorujący realizację porozumienia o restrukturyzacji firmy z kwietnia 2016 r. uzgodnił, że coraz lepsze wyniki PGG pozwalają zrealizować zawieszone świadczenie w 30 proc. Pieniądze trafią na konta górników do 15 lutego 2018 r.

Pracownicy kopalń byłego Katowickiego Holdingu Węglowego przejęci przez PGG 1 kwietnia 2017 r. (w trybie artykułu 23.1 Kodeksu pracy), uprawnieni do przywróconej części dodatkowej nagrody rocznej za 2017 r., otrzymają świadczenie naliczone według zasad obowiązujących w PGG z uwzględnieniem okresu pracy w KHW. Porozumienie nie obejmie tych pracowników  KHW przejętych przez PGG, którzy do końca zeszłego roku nie przyjęli warunków pracy i płacy obowiązujących w nowej spółce.

Konkretna wysokość świadczenia będzie ustalana dla poszczególnych pracowników indywidualnie, w zależności od ich wynagrodzenia. Przeciętnie, wobec ponad 6,2 tys. zł średniego wynagrodzenia brutto w PGG, oznacza to kwotę ok. 2 tys. zł na osobę. W sumie na realizację świadczenia – jak informowano w listopadzie – PGG ma wydać ok. 85 mln zł (wypłata całej czternastki kosztowałaby ponad 280 mln zł).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *