Pracownicy niezadowoleni z Taurona


Pracownicy firmy Tauron Wytwarzanie nie są zadowoleni z warunków pracy i płacy w firmie i nie poleciliby jej swoim znajomym – wynika z anonimowych ankiet wśród pracowników firmy, badających poziom zadowolenia pracowników z działalności spółki. Przeprowadziła je Zakładowa Organizacja Koordynacyjna Kontry przy spółce Tauron Wytwarzanie.  To odpowiedź załogi na podobną ankietę, zleconą przez zarząd firmy. Tyle tylko, że wyniki ankiet, przeprowadzonych przez Kontrę bardzo różnią się od tych przeprowadzonych na zlecenie TPE. Wyniki ankiety przewodniczący związku w zakładach Taurona wysłali do prezesa zarządu firmy Tauron Polska Energia, Filipa Grzegorczyka.

Główna różnica to duże niezadowolenie i złe nastroje pracowników, związane z oszczędnościami w zakresie remontów i urządzeń. Pracownikom nie podobają się też powołane przez zarząd zespoły, zajmujące się ujednoliceniem płac i zasad premiowania. Uważają, że w dalszej perspektywie spowoduje to realne obniżenie ich dochodów, podczas gdy załoga oczekuje raczej podwyżek wynagrodzenia.

Kilka przykładowych pytań z ankiety, przeprowadzonej przez Kontrę wśród pracowników Tauron Wytwarzanie.

  • Czy twoje zarobki są adekwatne do wykonywanej pracy i posiadanych kwalifikacji? (tak – 3%, nie – 93% – nie wiem – 4 %)
  • Czy twój zakres obowiązków wzrósł w ostatnim czasie? (tak – 90%, nie – 6%, nie wiem – 4%)
  • Czy poleciłbyś znajomemu pracę w firmie Tauron? (tak – 13%, nie – 63%, nie wiem – 24%)
  • Czy kupowane materiały i części zamienne są odpowiedniej jakości? (tak – 8%, nie – 75%, nie wiem – 17%)
  • Czy weźmiesz czynny udział w pikiecie pokazującej niezadowolenie pracowników? (tak – 81%, nie – 5%, nie wiem – 14%)

„Uważamy, że załoga za swoje długoletnie poświęcenie oraz ciężką pracę ma prawo do szacunku i godnego wynagrodzenia. Jednocześnie informujemy, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zmiany powodujące zmniejszenie płac oraz odbieranie lub obniżanie poszczególnych składowych, związanych z płacami, jak również obniżanie lub likwidację dodatków socjalnych” – zakończyli pismo do prezesa członkowie Kontry. Pod listem podpisało się czterech przewodniczących komisji podzakłądowych oraz Adam Nosek, przewodniczący Zakładowej Organizacji Koordynującej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *