JSW chce kupić spółkę Kopexu


Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza kupić pakiet kontrolny akcji spółki Przedsiębiorstwo Budowy Szybów należącej do Kopexu. Oferta jest warunkowa i jak mówią reprezentanci Kopexu, jest to raczej zaproszenie do procesu negocjacji między stronami.

– Rozpoczynamy negocjacje z JSW w zakresie ceny i warunków transakcji. Umowa restrukturyzacyjna podpisana w 2016 roku z wierzycielami finansowymi Kopex SA, zawiera szereg ustaleń m.in. dotyczących potencjalnej sprzedaży spółki PBSz i spłaty odpowiedniej części zobowiązań w stosunku do wierzycieli finansowych Kopex. PBSz to wartościowe aktywo z dobrymi perspektywami. W świetle konieczności przeprowadzenia szeregu inwestycji w polskim górnictwie, widzimy, że spółka ma przed sobą okres wzrostu koniunktury, stąd nie dziwi nas zainteresowanie tym podmiotem. W nawiązaniu do ustaleń umowy restrukturyzacyjnej: jesteśmy zainteresowani sprzedażą, jeżeli transakcja umożliwi wypełnienie warunków umowy restrukturyzacyjnej – w tym zakresie i spłatę przypisanego do tej części majątku Kopex zadłużenia. – mówi Bartosz Bielak, wiceprezes Kopex SA.

Kopex PBSz ma w ofercie wiele specjalistycznych usług górniczych, ale skupia się na drążeniu, pogłębianiu, naprawach, zbrojeniach i wyposażeniu szybów i na robotach okołoszybowych. Pod koniec 2016 r. spółka TDJ – właściciel Kopex-PBSz – zasygnalizowała możliwość sprzedaży Przedsiębiorstwa Budowy Szybów lub pozostawienie go w Kopeksie po zintegrowaniu z Grupą Famur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *