Musimy dbać o polskie interesy w Europie


Bolesław Piecha, poseł, senator, europarlamentarzysta i były minister zdrowia, był dziś gościem Komisji Krajowej ZZ Kontra. Spotkał się z kilkudziesięcioma  przewodniczącymi naszych komisji zakładowych.

– Bolesław Piecha, mimo, że formalnie nie jest związany z górnictwem, pomagał nam bronić kopalń, które mogły zostać zlikwidowane. Dzięki jego wsparciu udało się ocalić kopalnię „Bolesław Śmiały”, wspierał też związkowców, walczących o kopalnię „Sośnica” – przedstawiał gościa Marek Klucewicz, przewodniczący ZZ Kontra.

-Włożyliśmy sporo wysiłku, by argumenty Polski, która ma gospodarkę opartą na węglu, były słyszalne w Europie. Oczywiście, zamierzamy reformować przemysł, ograniczać emisję CO2, ale chcemy też, by Unia Europejska wspierała tę modernizację. Musimy walczyć w UE o swoje interesy, dbać o szybkie podniesienie poziomu życia w Polsce. Wydaje się, że w dużej mierze już nam się to udaje – mówił B. Piecha. Były minister i europarlamentarzysta będzie startował w zbliżających się wyborach do Sejmu z okręgu rybnickiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × five =