Wszystkie związki za posłem z Kontry!


Kontra i wszystkie pozostałe związki zawodowe, działające w Zakładzie Górniczym „Janina” udzieliły poparcia Krzysztofowi Kozikowi, członkowi Kontry i posłowi Prawa i Sprawiedliwości z Libiąża, w nadchodzących wyborach parlamentarnych. 

Krzysztof Kozik to wieloletni członek związku zawodowego Kontra, długoletni przewodniczący naszej krajowej sekcji górnictwa.

„W 2003 roku Krzysztof Kozik, jako jeden z nas, stanął na wysokości zadania i wspólnie obroniliśmy naszą kopalnię, w 2014 roku wspierał obronę kopalni Brzeszcze; teraz zaś spośród grona obecnych kandydatów na posłów z naszego regionu dysponuje najlepszą wiedzą o skali i istocie problemów małopolskich kopalń oraz o tym, jak im [przeciwdziałać” –  napisali związkowcy. – „Procesy transformacji w branży górniczej i energetycznej są niezbędne, jednak najistotniejsze jest pamiętanie przy tym o pracownikach. Wszelkie działania powinny następować w drodze ewolucji, a nie rewolucji. Mamy wizję funkcjonowania naszych kopalń, ale potrzebujemy osoby, która te inicjatywy przekaże i obroni, bo prawdą jest, że są siły w tym kraju, dla których górnictwo zostało już skreślone”. 

Poparcia Krzysztofowi Kozikowi udzieliła również Komisja Krajowa ZZ Kontra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + seventeen =