Apel Kontry do premiera


Sekcja Górnictwa i Energetyki Związku Zawodowego Kontra apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego, o rozsądek w polityce energetycznej państwa. Jako przykład podaje ostatni wyrok TSUE w sprawie kopalni Turów.

Zdaniem naszych związkowców, polski system energetyczny nie może opierać się wyłącznie na energii z importu, której w kryzysowych momentach może po prostu zabraknąć. „Dlatego mówimy stanowcze nie dla braku rezerwy w Państwowym Systemie Elektroenergetycznym, która po wyłączeniu bloków klasy 120 MW obecnie wynosi 2000MW.Apelujemy o przemyślane działania dotyczące Kopalń Węgla Kamiennego, skoro UE za pomocą TSUE przypuszcza tak ogromny atak na Polską Kopalnie w Turowie, z którą to, a zwłaszcza z mieszkańcami , pracującymi w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział KWB Turów.”

Związkowcy z Kontry widzą w tej sytuacji zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. – Przestrzegamy przed tym by nie doszło do sytuacji, w której Kopalnie węgla kamiennego pozamykamy sobie sami, zgodnie z harmonogramem w podpisanej umowie społecznej dotyczącej transformacji energetycznej i zielonym europejskim ładem. Natomiast Kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego zamknie nam Unia Europejska. Co wówczas będzie z Polskim Bezpieczeństwem Energetycznym, jeżeli Rząd RP nie będzie walczył o Polską Energetykę dojdzie do ubóstwa energetycznego Polskiego Społeczeństwa. Spadku PKB w związku z drogą importowaną energią oraz najważniejsze, że bez własnej energii możemy stracić naszą bezcenną Niepodległości. Jeszcze raz w związku z zaistniałymi międzynarodowymi sytuacjami, które uderzają w Polską rację stanu, Sekcja Górnictwa i Energetyki Apeluje o rozsądne i przemyślane działania. Takie które skutecznie zabezpieczą Polskę i Polskie rodziny przed ubóstwem energetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *